Berušky

Eliška Kopková

Jana Janoušková

Fotogaleriehttps://mszajeci.rajce.idnes.cz/  (Vstupní jméno a kód získáte u třídních učitelek)

O třídě: Třída Berušek je v současné době přizpůsobena nábytkem i pomůckami skupině nejmladších dětí navštěvujících MŠ. Nachází se v přízemí, v její blízkosti je umývárna, jejíž součástí je i sprchový kout. Odpolední odpočinek děti tráví ve své třídě na lehátkách, které jim vždy připraví paní školnice. Věk dětí 3 - 4 roky.

Zaměření třídy

Náš třídní vzdělávací program pro školní rok 2023/2024 nese název „Z pohádky do pohádky“ aneb „Kouzelnými vrátky pospěš s námi do pohádky“. Třídní vzdělávací program je sestaven pro děti od 3 do 4 let. Třída Berušek se seznámí s osmi nejznámějšími pohádkami. Společně s dětmi každý měsíc otevřeme klíčem bránu a vstoupíme do nové pohádky. V pohádkovém světě děti najdou ponaučení, vzory, a že dobro může vyhrát nad zlem. Cílem je ve třídě vytvářet motivující prostředí pro úspěšný rozvoj dětí.

Včeličky

ředitelka Jana Hádlíková
učitelka Radka Gajdová

Fotogaleriehttps://mszajeci.rajce.idnes.cz/ (Vstupní jméno a kód získáte u třídních učitelek)

O třídě:  Třída „Včeličky“ se nachází v druhém patře hlavní budovy mateřské školy Zaječí, Třída se řadí mezi ty menší, můžeme ke hraní využívat i prostory chodby. S protější třídou „Motýlci“ máme společné sociální zařízení pro děti. Využíváme vlastní ložnici, kde máme stabilní zázemí k odpočinku po obědě. Věk dětí 3 - 5 let.

Zaměření třídy:

Naší inspirací pro letošní školní rok je projekt s názvem „Zlatý klíček od pohádek, od srdíček“ se kterým prožijeme nejrůznější knižní dobrodružství. Dramatickým zpracováním, poslechem čteného textu, vyprávěním příběhů, vymýšlením rýmů, hádanek, výtvarných a pracovních činností, koncentrací pozornosti, logického myšlení a kooperativních činností se pokusíme u dětí dosáhnout soustředěného poslechu četby, učení se nových slov a aktivní komunikace, rozvoje dětských přátelství, porozumění slyšenému, zachycení hlavní myšlenky příběhu slovně i výtvarně, vyjádření svojí představivosti a fantazie.

Knihy, pohádky a příběhy nás budou provázet během celého školního roku při všech činnostech naší třídy se zaměřením na environmentální a etickou výchovu, budeme rozvíjet u dětí polytechnické vzdělávání a individualizované vzdělávání ,které podporuje abstraktní myšlení, invenci a fantazii dětí, která jim umožní spojovat neobvyklé, nově, jinak. Veškeré činnosti se budeme snažit co nejvíce přenášet do hracích koutků, pobytu venku, do přírody.

Motýlci

Zuzana Plšková

Ivana Bělecká

O třídě: Třída Motýlků se nachází ve 2NP školy. Prostorové uspořádání  třídy je do center aktivit, ve kterých děti realizují spontánní hry i řízené činnosti. Toto uspořádání vyhovuje skupinovým i individuálním činnostem. Věk dětí 4-7let.

Zaměření třídy:

Třída Motýlků bude celoročně pracovat s tématem „Svět kolem nás“. Po celý rok se tedy budeme zaměřovat na témata o přírodě, co se v ní děje a jaké probíhají změny. O zvířatech i lidech a všem co se děje kolem nás.
V rámci individualizace se zaměříme zejména na předškolní děti a na oblasti, které by měli zvládnout před nástupem do ZŠ. Cílem naší práce je, abychom položily základy, v tomto věku tak důležité pro to, aby z našich dětí vyrostly slušní a samostatní lidé.

Zajíčci

Miroslava Kmoníčková

Irena Sluková

Fotogalerie třídyhttps://mszajeci.rajce.idnes.cz/  (Vstupní jméno a kód získáte u třídních učitelek)

O třídě: třída "Zajíčci" se nachází v budově základní školy Zaječí, věková skupina 5 - 6 let.

Zaměření třídy:

Náš třídní vzdělávací program pro školní rok 2023/24 s názvem „ 1000 + 1 nápad pro práci s knihou“ je sestaven pro 5 – 6 leté děti a pro děti s odkladem školní docházky, s ohledem na jejich individuální zvláštnosti. Bude inspirovaný knihami různého zaměření. Od příběhu z knihy se budou odvíjet různé podtématické celky. V praxi to znamená vytvořit pro děti podmínky pro prožitkově bohaté činnosti vycházející z potřeb a zájmů dětí a tyto činnosti pak pedagogicky co nejlépe využít pro komplexní rozvoj dítěte po všech stránkách. Snahou a cílem bude hravou formou rozvíjet schopnosti, dovednosti a funkce, které jsou důležité pro osvojení TRIVIA – čtení, psaní, počítání, to znamená příprava dětí na vstup do ZŠ za spolupráce s rodinou.

Mateřská škola Zaječí

Hlavní 196, 691 05 Zaječí

Tel. třídy Zajíčků: +420 722 012 165

Datová schránka: ifjk4gm

E-mail: ms.zajeci@gmail.com

Způsob omlouvání dětí:

1. do sešitu v chodbě šatny - z důvodu nepřítomnosti celého dne dítěte v MŠ

2. telefonicky 519 351 108

3. e-mailem zajedova@zszajeci.cz s označením symbolu MŠ

4. ŠJ 539 004 052 Zájedová

5.  prostřednictvím internetu na http://www.mszajeci.cz-jídelníček  do 14.00 hodin odhlášení popř. přihlášení pro následující dny

U bodů 1.až 3.ze stravování se strávníci odhlašují den předem, nejpozději do 6:00 hodin omlouvaného dne.

Odhlášky po obědě se strávníci odhlašují ten den ráno do sešitu v chodbě šatny popř. telefonicky 519 351 108.

Personál

• Ředitelka: Jana Hádlíková (Němčičky)
  • Učitelky: Miroslava Kmoníčková (Zaječí), Irena Sluková (Hlohovec), Radka Gajdová (Mikulov), Eliška Kopková (Moravská Nová Ves), Ivana Bělecká (Šakvice), Zuzana Plšková (Šakvice)
  • Asistent pedagoga: Tamara Šedová
  • Vedoucí ŠJ: Lydie Zájedová (Zaječí)
  • Kuchařky: Eva Blahová (Zaječí), Jana Bidmonová - pomocná kuchařka + zároveň zajišťuje vytápění budovy a na částečný úvazek pracuje jako školnice / stará se o údržbu zahrady (Zaječí)
  • Školnice: Veronika Svobodová (Zaječí)
  • Hospodářka: Lydie Zájedová
Mostbet CZ je sázková kancelář v České republice, která poskytuje sázkové služby na sportovní události, e-sporty a také online kasina. Aktivní hráče štědře odměňujeme různými bonusy, zdvojnásobíme váš vklad, pokud jste se právě zaregistrovali, a také nabízíme bezplatné sázky a bezplatná otočení. A aby bylo sledování vašich oblíbených her pohodlnější, vyvinuli jsme mobilní aplikaci.